KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Rödkrita 9344221
*
nr 934 4221
Ã…ke Nothberg
(1891-1973), Sverige
Rödkrita, Åke Nothberg (1891-1973), Modellstudie, 1954, motivet: 40 x 26
Åke Nothberg, född 1891 i Stockholm, död 1973, svensk målare.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 januari 2015
kl 19:46:19
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/1 22:30:10
1
150 kr
4/1 19:25:12
2
Vinnande bud
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.
Läs mer om e-auktion
- Konstnär/Designer
Ã…ke Nothberg
Åke Nothberg, född 1891 i Stockholm, död 1973, svensk målare.
Läs mer om Ã…ke Nothberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller modellstudie rödkrita svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg åke nothberg
-
1005 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, akvar..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 19:01
-
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 19:06
-
5086 Akvareller
3 st, R Chazarian, Studio Teheran 1950-tal, ytterm..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 19:06
-
5376 Blandteknik
2 st, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerade HZ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 19:25
-
4101 Blandteknik
3 st, Dan Nygårds (f. 1943), Sverige. Signerade, y..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:49
-
5014 Pastell
Oidentifierad konstnär. Signerad, Spanjorska, 68x4..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 19:49
*
Ã…ke Nothberg
Åke Nothberg, född 1891 i Stockholm, död 1973, svensk målare.
Läs mer om e-auktion
Läs mer om Ã…ke Nothberg
nr 934 4221
Ã…ke Nothberg
(1891-1973), Sverige
Rödkrita, Åke Nothberg (1891-1973), Modellstudie, 1954, motivet: 40 x 26
Åke Nothberg, född 1891 i Stockholm, död 1973, svensk målare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 januari 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
2/1 22:30:10 | 1 | 150 kr |
4/1 19:25:12 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Ã…rets första auktion innehÃ¥ller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.Läs mer om e-auktion
- Konstnär/Designer
Ã…ke Nothberg
Ã…ke Nothberg, född 1891 i Stockholm, död 1973, svensk mÃ¥lare.Läs mer om Ã…ke Nothberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller modellstudie rödkrita svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg åke nothberg
-
1005 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, akvar..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 19:01 -
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 19:06 -
5086 Akvareller
3 st, R Chazarian, Studio Teheran 1950-tal, ytterm..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 19:06
-
5376 Blandteknik
2 st, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerade HZ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 19:25 -
4101 Blandteknik
3 st, Dan Nygårds (f. 1943), Sverige. Signerade, y..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:49 -
5014 Pastell
Oidentifierad konstnär. Signerad, Spanjorska, 68x4..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 19:49